GL Spectis 1.0

Sklep / GL OPTIC / GL Spectis 1.0

Opis

Mini-spektrometr GL Spectis 1.0 to wysokiej jakości, łatwe w obsłudze urządzenie zapewniające wszystko, co jest potrzebne w rzetelnych pomiarach światła. GL Spectis 1.0 jest praktycznym i niezawodnym urządzeniem pomiarowym, gotowym do pracy natychmiast po podłączeniu do komputera. To idealne urządzenie do pomiaru i oceny jakości pojedynczych źródeł, jak również do badania kompletnych instalacji oświetleniowych. Stanowi również doskonały instrument do pomiarów LED.

Do codziennej pracy. GL Spectis 1.0 powstał z myślą o codziennej kontroli jakości źródeł światła. Dzięki swym niewielkim rozmiarom oraz imponującym parametrom, może zostać wykorzystany do pracy w terenie przez inżynierów i innych specjalistów, którzy zajmują się badaniem jakości światła.

Uniwersalne narzędzie. Nie wymaga dodatkowego źródła zasilania. Dzięki wysokiej czułości dokładności jest to idealne narzędzie do pomiaru światła. Dla różnych źródeł światła, takich jak diody LED, świetlówki lub wyświetlacze LCD stosuje się różne przystawki pomiarowe. Mini-spektrometr może być wyposażony w specjalne głowice do pomiaru wszelkiego rodzaju źródeł światła, wyświetlaczy i diod LED, może też zostać zmodyfikowany, tak aby jego elementy optyczne lub oprogramowanie dostosować do różnych potrzeb klientów.

Zakres spektralny: 340-750nm

Sensor: CMOS image sensor

Ilość punktów sensora: 256

Rozdzielczość fizyczna: ~ 1.7nm

Odwzorowanie długości fali: ± 0.5nm

Czas integracji: 5ms do 100s

Przetwornik A/D: 16 bits

Stosunek sygnału do szumu: 1000:1

Światło rozproszone: 2*10E-3

Rozdzielczość optyczna FWHM: 12nm

Dokładność radiometryczna: ± 4%

Niedokładność pomiaru kolorów (x,y): ± 0.0015

PC interface: USB 2.0 standard

Zasilanie ze słącza USB: ~ 100mA

Temperatura pracy: 5-35 °C

Wymiary: 62 mm / 115 mm / 19 mm

Waga: 90 g