GL SPECTROLUX VIS

Sklep / GL OPTIC / GL SPECTROLUX VIS

GL SPECTROLUX VIS

11070,00 

Spektrometr z ekranem dotykowym GL SPECTROLUX VIS

4 w magazynie

Opis

GL SPECTROLUX VIS to ultra-nowoczesne, zapewniające niespotykaną dotąd intuicyjność obsługi, urządzenie do spektralnego pomiaru światła. Jeżeli szukasz precyzyjnego narzędzia, zapewniającego wiarygodne wyniki, GL SPECTROLUX VIS zaspokoi twoje potrzeby związane z pomiarem spektrum światła.

Dedykowany w szczególności dla przemysłu mi: poligraficznego, projektowego, architektonicznego itp.

Intuicyjna obsługa. Teraz już nie tylko eksperci mogą dokonywać niezawodnych pomiarów światła. GL SPECTROLUX VIS to skonfigurowany, indywidualnie skalibrowany instrument pomiarowy, który dostarcza szybkich i precyzyjnych wyników. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz dołączonemu oprogramowaniu, urządzenie jest proste w obsłudze i przyjazne użytkownikowi.

Zastosowanie urządzenia Spectrolux

W GL Optic zajmujemy się produkcją profesjonalnych narzędzi do pomiaru światła dla szerokiej gamy zastosowań, które łamią tradycyjne ograniczenia techniczne. Nasze przenośne mierniki światła tworzone są z myślą o zwyczajnych użytkownikach, nie tylko wysoko wyspecjalizowanych laboratoriach badawczych, działach badawczo-rozwojowych lub kontroli jakości zakupionych produktów. Zapotrzebowanie na niezawodne pomiary w terenie rośnie, w miarę jak rynek oświetlenia LED staje się coraz bardziej konkurencyjny i trafia na niego coraz więcej profesjonalnych instalacji oraz rozwiązań. Nasze kompaktowe urządzenia mają wiele praktycznych przystawek, więc profesjonaliści doceniają ich prostotę i niezawodność.

Nowoczesna elektronika i przemyślany projekt gwarantują precyzyjne wyniki w ciągu sekund… za każdym razem. Wszystkie ważne dane natychmiast pojawiają się na wyświetlaczu LED, umożliwiając szybsze dokonanie lepszych diagnoz.

Niska cena, znakomite parametry

Głowica pomiarowa z korekcją kątową klasy B jest standardową przystawką do optymalnego pomiaru natężenia oświetlenia w kącie obserwacji 180°, zgodnie z prawem Lamberta.

Funkcje GL Spectrolux

Niezawodny, precyzyjny i intuicyjny w obsłudze

Miernik światła spektralnego Spectrolux dostarcza niezawodnych i dokładnych danych optycznych za niską cenę. Rzetelny pomiar światła nie jest już domeną ekspertów lub zewnętrznych laboratoriów. Nasze indywidualnie skalibrowane urządzenia gwarantują szybkie i precyzyjne wyniki.

Funkcje lidera w swojej klasie:

 • Samodzielny przenośny spektrometr
 • Kompensancja prądu ciemnego
 • Głowica pomiarowa DIN Class B
 • Kalibracja fotometryczna i radiometryczna

Znakomity potencjał sprawozdawczy i analityczny

Dołączone oprogramowanie Spectrosoft Connect umożliwia podstawową analizę i sprawozdawczość w celu uzyskania istotnych danych. Poznaj nową jakość analizy, stosując nasze wiodące na rynku oprogramowanie analityczne Spectrosoft. To elastyczne, łatwe w użyciu narzędzie posiada indywidualne opcje raportowania, rozbudowane możliwości analizy i unikalne narzędzia, takie jak Lightening Audit Automation i Specrum Mixer.

Pomiary GL Spectrolux

GL Spectrolux umożliwia pomiar następujących parametrów:

 • LUX – poziom natężenia oświetlenia [lx]
 • stopoświece [fc]
 • SPD – rozkład widmowy od 380 -780nm
 • CRI – współczynnik oddawania barw zgodnie z CIE i IES TM 30
 • CCT – skorelowana temperatura barwowa [K]
 • COLOR – barwa – współrzędne chromatyczne zgodnie z CIE 1931
 • PAR/ PPFD – Obliczenia zagęszczenia strumienia fotonów i promieniowania aktywnego fotosynetycznie [µmol]

Oraz wiele więcej na wyświetlaczu urządzenia oraz naszym wszechstronnym oprogramowaniu Spectrosoft Analysis Suite software!

Spectrolux – Specyfikacja

Zakres widmowy 340-780nm
Sensor CMOS sensor
Liczba pikseli 256
Rozdzielczość fizyczna ~ 1.7nm
Odwzorowanie długości fali 0.5nm
Czas integracji 5ms to 10s
Konwersja A/D 16 bits
Stosunek sygnału do szumu 1000:1
Światło rozproszone 2*10E-3
Dokładność spektroradiometryczna 4%
Natężenie oświetlenia** 1 lx to 200.000 lx
Natężenie napromienienia 0.03 to 600 w/m2
Niedokładność pomiarowa współrzędnych chromatycznych (x.y) 0.0015

Wymiary: 70 mm / 154 mm / 20 mm

Waga: 223 g

INFO:

Spectrolux